align=bottom
علیرضا سوزنچی گفت: اکنون تهیه‌کننده‌ها جرأت پیدا کرده‌اند که برای فیلم‌های خوب هزینه کنند؛ چون می‌دانند که فیلم‌هایشان به فروش می‌رود.  این بازیگر تئاتر و تلویزیون در حاشیه شانزدهمین «جشنواره فیلم فجر تهران» در مشهد در خصوص چگونگی برگزاری این جشنواره و کیفیت آثار اظهار کرد: فیلم‌هایی که اکنون مشاهده می‌کنیم به نسبت سابق بهتر شده و تهیه‌کننده‌ها جرأت پیدا کردند و هزینه می‌کنند؛ چون می‌دانند که فیلم‌هایشان به فروش می‌رسد و مسلما تماشاگر از هم فیلم خوب و باکیفیت استقبال می‌کند و همه به خواسته خودشان می‌رسند. وی ادامه داد: به هرحال هر سال که می‌گذرد، کارها بهتر می‌شوند. اولین جشنواره‌ای که برگزار شد تمام کارهایش دست من و معاون فرهنگی و هنری ارشاد بود و به‌عبارتی اولین ...
...جشنواره را ما برگزار کردیم. در آن زمان ریل‌های بزرگ فیلم از یک سینما به یک سینمای دیگر وجود داشت؛ اما اکنون خیلی کار پیش رفته است و به‌راحتی فیلم پخش می‌شود و روزبه‌روز علم پیشرفت می‌کند، کارها بهتر و آسان‌تر می‌شود و جذابیت آن هم بیشتر می‌شود. 

سوزنچی با بیان این‌که هر سال، هم فیلم‌ها و هم امکانات جشنواره بهتر می‌شود، تصریح کرد: اگر یادتان باشد سال اول ما فقط دو سینمای هویزه و آفریقا را داشتیم اما اکنون پنج سینمای هویزه، اطلس، سیمرغ، گلشن و ویلاژتوریست را داریم و با این وجود باز هم بلیت به سختی به دست می‌آید و استقبال زیاد است. 

این هنرمند تئاتر خاطرنشان کرد: سال گذشته دو سینما داشتیم ولی امسال 5 سینما داریم؛ پس پیشرفت کردیم و فیلم‌ها تکرارش بیشتر می‌شود و تماشاگر راحت‌تر بلیت به‌دست می‌آورد و با خیال راحت فیلم‌ها را تماشا می‌کند. 

وی با بیان این‌که 22 فیلم به مشهد آمده و این تعداد فیلم برای یک استان خیلی خوب است، اظهار کرد: تاجایی که من می‌دانم تلاش شده که بهترین فیلم‌ها به مشهد بیاید و اگر گاهی در میان فیلم‌ها چندتا فیلم ضعیف هم آمده به دلیل این است که به هرحال از تهران به تمام شهرستان‌ها می‌فرستند و آن‌ها هم حق شرکت در جشنواره را دارند ولی با این وجود من شنیده‌ام که بهترین فیلم‌ها به مشهد فرستاده شده است.

ایسنا