align=bottom
در استان خراسان رضوی پس از سینما هویزه مشهد تنها پردیس سینما شهر فیروزه نیشابور از امکان پخش دیجیتال با سیستم صوتی دالبی برخوردار است. رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور در مراسم معارفه مدیر جدید سینما شهر فیروزه اظهارکرد : پردیس سینمای شهر فیروزه این شهرستان آمادگی اکران فیلم های جشنواره ملی فیلم فجر را دارد. عباس کرخی گفت: با توسعه امکانات این سینما امکان اکران سه فیلم به صورت همزمان با سیستم پخش دیجیتال فراهم شده است....

وی خاطرنشان کرد: در استان خراسان پس از سینما هویزه مشهد تنها سینمای نیشابور از امکان پخش دیجیتال با سیستم صوتی دالبی برخوردار است.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی نیز عنوان کرد: سینمای نیشابور جزو سینماهای خوب کشور است و امیدواریم بتوانیم امسال بخشی از جشنواره فجر را در این شهر برگزار کنیم.

افشین تحفه گر افزود: تلاشهای مدیریت سینمای نیشابور که در طی این سالها چراغ سینما را در این شهرروشن نگه داشته و مشوق هنرمندان جوان و علاقمند بوده اند شایسته تقدیر است.

مدیر پردیس سینماشهرفیروزه  نیشابور نیز بیان کرد: این مجموعه در خرداد 94 با اعتباری بالغ بر 30میلیارد ریال به عنوان یک پردیس سینمایی با حضور دکتر ایوبی رئیس وقت سازمان سینمایی بازگشایی شد.

ابوالفضل شکیبا  گفت: این پردیس سینمایی دارای سه سالن مجهز به سیستم پخش دیجیتال و سیستم صوتی دالبی با ظرفیت 600 صندلی است.

وی یادآور شد: به دلیل استقبال مردمی هرهفته یکی از فیلمهای سینمای هنر و تجربه با حضور کارگردان در این سینما به نمایش درمی آید و با توجه به امکاناتی که در اختیارداریم می توانیم امسال همزمان با جشنواره فیلم فجر به اکران فیلمهای این جشنواره برای علاقمندان بپردازیم.

شکیبا تاکیدکرد: این مجموعه می‌تواند در کنار اکران فیلم،  برگزاری ورک‌شاپ، نقد و بررسی، هنر و تجربه و سینماتک را داشته باشد که  امیدواریم که با کمک ارگان‌ها و دیگر مجموعه‌های فرهنگی شهرستان بتوانیم بخشی از فیلم‌های جشنواره فجر را در نیشابور اکران کنیم.

مدیر پردیس سینماشهرفیروزه  نیشابوراذعان کرد: نیشابورنخستین شهرستان کشور است  که بحث سینما هنر و تجربه را از اسفندسال ۹۵ راه‌اندازی کرده است  که امیدواریم با استقبال هنرمندان دوام داشته باشد.

گفتنی است در این مراسم با حضور مسئولین ، هنرمندان ، مدیرعامل وکارکنان  پردیس سینماشهرفیروزه از نشان پردیس سینما شهر فیروزه  نیشابوررونمایی  گردید.
نیشابور (پانا)